PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97283}

Gorzkie łzy Petry von Kant

Die Bitteren Tränen der Petra von Kant
7,4 1 435
ocen
7,4 10 1 1435
7,4 13
ocen krytyków
Gorzkie łzy Petry von Kant
powrót do forum filmu Gorzkie łzy Petry von Kant

Chciałbym dowiedzieć się jakie zdanie mają kobiety na temat tego filmu, głównie chodzi mi o odczucia i identyfikację z główną bohaterką :)

ocenił(a) film na 9
black_hussar

mnie zachwycił.

ocenił(a) film na 6
interplaygirl

Czemu ? - proszę o kobiecą odpowiedź :)

ocenił(a) film na 9
black_hussar

nie wiem czy to ma jakikolwiek związek z płcią i czy powinieneś tak się przy tym upierać.
raczej z wrażliwością i preferencjami dot. kina i sposobu opowiadania historii.
piękna jest histeryczność Petry, myślę, że co wrażliwsze kobiety przeżywały coś podobnego - nawet, jeśli nie rzucałyśmy się pijane po podłodze, to po prostu wewnętrznie.

ocenił(a) film na 6
interplaygirl

No właśnie ten czynnik kobiecości jest atrakcyjny, szczególnie dla mężczyzn chcących doszukać się "logiki" w kobiecej psychice, jakby to głupio nie brzmiało. Jakoś nie wyobrażam sobie twardego faceta w roli Petry, chyba że byłby to przedstawiciel heteronormatywny. Film dla mnie był zbyt teatralny (nadaje się raczej na deski teatru), poza tym to show jednego aktora, a upodlająca się nad sobą Petra gra nazbyt przesadnie, poza tym to zakończenie :/

ocenił(a) film na 9
black_hussar

to z pewnością celowy zabieg reżysera, dlatego mnie to w ogóle nie razi (a jestem wyczulona na pretensjonalność w kinie) - cóż, że kobiety są histeryczkami wiadomo już od analiz Freuda, także logika jest tu jasna - ona po prostu straszliwie cierpi, bo kocha bez wzajemności. i wszystko inne ma gdzieś.

ocenił(a) film na 6
interplaygirl

ta jej "miłość" graniczy wręcz z obsesją, a gdzie ta zaniedbana miłość do swych dzieci, tu można by rozwinąć wątek :)

ocenił(a) film na 9
black_hussar

to jest histeryczka, której -właśnie- obsesja przysłania wszystko, a uczucie do dziecka wydaje się trywialne i nudne. znasz "panią bovary"? ona też nie mogła znieść rutyny i normalności, tyle, że głównie psychicznie rozważała inne, bardziej ekscytujące wersje życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones